החלפת מפרק ירך הוא ניתוח אורתופדי שיבוצע באנשים הסובלים משחיקת סחוסים אשר מיצו את האפשרויות הטיפוליות השונות וסובלים מירידה באיכות החיים. ניתוח החלפת מפרק ירך בעל שעורי הצלחה גבוהים ביחס לניתוחים אורתופדיים אחרים ובעזרתו ניתן לשפר את איכות החיים  תוך זמן קצר יחסית.

מדובר בהליך כירורגי לא קטן המצריך הכנה מוקדמת, מעקב וטיפול גם לאחר ביצוע הניתוח . לפני שמקבלים החלטה לבצע ניתוח החלפת ירך, כדאי לקרוא אודות השיטות השונות לביצוע ניתוחים אלו על יתרונותיהן וחסרונותיהן, להתייעץ עם אנשי מקצוע שאתם סומכים עליהם, לקבל המלצות ממנותחים שעברו את הניתוח אצל הרופא שבחרתם ובעצם להכיר יותר טוב את הרופא  לפני הניתוח.

סיבות לביצוע החלפות ירךהחלפת מפרק ירך בידי רופא מומחה

בין הסיבות העיקריות לביצוע ניתוח החלפת מפרק ירך ניתן למנות כאבים הולכים וגוברים, מוגבלות בפעילות יומיומית עד אבדן יכולת לתפקוד מלא, פיתוח אורח חיים יושבני שאינו כולל פעילות גופנית ונטיה להסתגר בבית בגלל מגבלות בהליכה, עליה וירידת מדרגות. האילוץ הגופני שגורם לאדם לאבד את עצמאותו משפיע גם על ההיבט הנפשי והרבה פעמים נראה ירידה במצב הרוח בחיוניות ובפעילות החברתית.  בעיות מפרקים מתעוררות ברוב המקרים עם ההתבגרות והירידה הטבעית בפעילות הגופנית, לכן ישנה חשיבות רבה לטפל בבעיית המפרק ולא להזניח ולגרור אותה למשך שנים רבות. טיפול נכון ומתאים יוביל ברוב המקריםלחזרה לפעילות פיזית וחברתית ויתרום לשמירה על בריאות הגוף והנפש.

מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה כאשר יש סימנים למחלה שחיקתית במפרק, לקבל הפניה לייעוץ אצל רופא מומחה בתחום (אחד או יותר) ולקבל החלטה מושכלת ובכל מקרה  לא להתפשר על מומחיות הרופא

במידה וקיבלתם החלטה לבצע ניתוח החלפת מפרק ירך , שקלתם את כל האפשרויות המוצעות כולל גישת הניתוח ובית החולים המשתנה החשוב ביותר הוא בחירת הרופא המנתח.

בבחירת המנתח חשובה הכמיה שיש לכם איתו בפגישת הייעוץ במרפאה ואפילו יותר חשוב הנסיון המקצועי שרכש בניתוחים מסוג זה. 

ד״ר ירון בר זיו – החלפת מפרק ירך

ד״ר ירון בר זיו בעל בניסיון רב בניתוחי החלפות מפרקי ירך וברך, מומחה בניתוח מפרק ירך בגישה הקדמית הישירה.