איך לבחור נעליים מתאימות לאחר ניתוח החלפת מפרקים?

איך לבחור נעליים מתאימות לאחר ניתוח החלפת מפרקים?

אחד הניתוחים השכיחים ביותר בתחום האורתופדיה הוא ניתוח החלפת מפרקים. הוא מביא שיפור משמעותי לחייהם של מטופלים ומשנה את אורח חייהם מן הקצה לקצה, לאחר תקופה ארוכה של כאבים עזים. יחד עם זאת הוא אינו חף מסיכונים ודורש תקופת שיקום והחלמה, אשר במלכה מומלץ לבחור נעליים מתאימות שיתמכו ברגל ויתרמו לתהליך הריפוי ולשיקומה.

שחיקת סחוס בברך

ניתוח החלפת מפרקים, כמה פרטים

לאחר שמיציתם את כל הטיפולים ולא זכיתם להצלחה יתרה ובמידה והכאבים פשוט בלתי נסבלים, האפשרות הבאה היא ניתוח החלפת מפרקים. החלפה של מפרק הברך זהו אחד הניתוחים השכיחים בתחום האורתופדיה, והוא נחשב למאוד מוצלח עם אלפי ניתוחים כאלו שמבוצעים מדי שנה בשנה. במידה והוחלט על ניתוח יש להיערך בהתאם הן מבחינת ההכנות לניתוח עצמו והן מבחינת התמודדות נכונה עם תקופת ההחלמה.

ההחלמה מהניתוח

התאוששות מהניתוח תלויה במצבו של המטופל, לרוב היא אורכת כמה שעות. לאחר הניתוח המטופל יאושפז לכמה ימים ובמהלכם יחל תהליך השיקום. בתחילת הדרך השיקום כולל ירידה מהמיטה והליכה באמצעות הליכון, זאת תוך הפעלת הברך על מנת לקבל טווח תנועה מקסימלי. החזרה לשגרה תתרחש רק לאחר תקופה של שיקום בבית, לרוב היא תמשך כמה חודשים. במהלך התקופה רצוי לבצע הליכה כדי לחזק את השרירים ולשם כך צריך לבחור את הנעלים הנכונות והמתאימות ביותר לתמיכה בתהליך.

בחירת נעליים מתאימות לאחר ניתוח החלפת מפרקים

כאשר קונים נעלים לאחר ניתוח החלפת מפרקים חשוב לבחור בנעליים איכותיות של מותג מוביל ולוודא שהנעליים מצוידות בכל הטכנולוגיות המתקדמות המשלבות בין עיצוב לנוחות ועמידות. כדאי ורצוי שהנעליים יהיו מותאמות עד כמה שאפשר לכף הרגל, על מנת שישמרו על הברכיים יציבות. נעלי אדידס לנשים שבאתר Shoesbox למשל מיוצרות מחומרים גמישים ועמידים והן מעניקות לרגל תמיכה מלאה, גמישות ויציבות בעת ביצוע פעילות גופנית לאורך תהליך השיקום. בחירת נעליים מתאימות לאחר הניתוח צריכה להיעשות גם בהתאם לתחושת הרכות, לתקציב העומד לרשותכם ולמראה של הנעליים. כמובן שאם אינכם בטוחים לגבי סוג הנעליים, כדאי להתייעץ עם אורתופד ולקבל המלצה על סוג הנעליים המתאימות ביותר לתקופת השיקום.

לסיכום: כמה נקודות למחשבה

הנעליים שאתם בוחרים לאחר ניתוח החלפת מפרקים צריכות להתאים לכם מכל הבחינות: נוחות, עמידות, טכנולוגיה, גמישות וגם עיצוב. כמו כן עליהן להתאים לסדר גודל התקציב שאתם מתכננים להוציא. יחד עם זאת לאחר ניתוח כן שווה להשקיע בדגם איכותי שיקנה לכם כמה שיותר שקט נפשי לאורך תקופת ההחלמה והשיקום.

השארת תגובה