מתי ניתוח ברך יכול להלקח בחשבון?

אם הברך שלך פגועה בעקבות תהליך שחיקתי הנמשך זמן מה או חווית טראומה/תאונה ישנה שגרמה לנזק לסחוס עם השנים עד לכדי הרס של המשטח המפרקי .

ובנוסף מופיעים כאבים בברך הגורמים:

במידה וכבר ניסיתם את הטיפולים השמרניים השונים והם כבר אינם עוזרים, אתם זקוקים למשככי כאב לתקופות ארוכות יותר ויותר וכאבי הברכיים לא נותנים לכם מנוח. אתם תוהים מה אתם יכולים לעשות בכדי להחזיר את הגוף שלכם למצב שבו הוא יכול לתפקד הרבה יותר טוב? זה הזמן ליצור קשר עם אורטופד אשר מתמחה בפרוצדורה של החלפת מפרק ברך, כך שיוכל לבדוק את מצבכם ולהחליט יחד אתכם אם ניתוח החלפת ברך הוא הטיפול המומלץ עבורכם.

הטיפול בכאבי ברכיים מתחיל בפגישת ייעוץ עם אורתופד מומחה לברכיים

סוג הטיפול הטוב ביותר עבורכם יתקבל רק אחרי פגישה עם אורטופד מנוסה שיוכל לבדוק אתכם. הסיבה לכך היא שראשית יש לאבחן את סיבת הכאב, רופא מנוסה ישלב את כל המידע כולל צילומי הרנטגן של הברך, בדיקה גופנית והסיפור שתספרו אודות הכאב כמו: אופי הכאב, מתי ובאילו מצבים מופיע, היכן ממוקם, מה התדירות בו מופיע כאב וכמה זמן אתם “סובלים”. לעיתים מדובר בכאב משולב כמו כאב שחלקו מגיע מהברך וחלקו מקרין מעמוד השדרה התחתון. מקורות נוספים הגורמים לכאב שמורגש בברך יכולים להיות בעיה במפרק הירך.

היבט נוסף של ההחלטה על ניתוח תלוי בבשלות הנפשית של המטופל. לכל אדם יש קצב משלו, לא מומלץ לעבור ניתוח לשיפור איכות חיים כאשר המטופל אינו מוכן נפשית לניתוח ותקופת ההחלמה הממושכת שלאחריו.  תפקידו של רופא מנוסה יכלול גם התייעצות משותפת עם המטופל והסביבה התומכת שלו באשר למוכנות הנפשית שלו, וההחלטה על הטיפול הטוב ביותר עבור המטופל תתקבל לאחר התייעצות ועל ידי כל הגורמים במשותף. ניתוח החלפת מפרק ברך הוא ניתוח מוצלח אם הוא מתאים למצבכם ונעשה בזמן המתאים עבורכם.

אל תתנו לכאבי הברכיים לנהל אתכם

כאבי ברכיים יכולים למנוע מכם לחיות את החיים עד תומם, לגרום לכם להפסיק לטייל, להנות, ולהיות עצמאיים. היום, בניגוד לעבר, ניתוחי החלפות הברכיים נחשבים לבעלי אחוזי הצלחה גבוהים וההמלצה של האורתופדים המובילים היא לנצל את הזמן בו אתם יכולים להפיק מהחיים את המקסימום ולא “לחשב את השנים לניתוח הבא” השתלים החדשים הם בעלי עיצוב מתקדם, החומרים בהם משתמשים כיום עמידים יותר מבעבר וגם הטכניקות הכירורגיות השתפרו בשנים האחרונות, כך שההחלטה ללכת לניתוח יכולה להתקבל על סמך נתוני פתיחה טובים מבעבר. 

התייעצות עם אורטופד מנוסה ומוביל בתחום החלפת ברכיים תהיה הדרך הטובה ביותר לקבל את החלטה הטובה ביותר עבורכם.

החלפת מפרק ברך אצל דר’ בר זיו

ד”ר בר זיו הנו מומחה להחלפת מפרקים, עיקר העיסוק שלו הוא ניתוחי החלפת מפרק ברך וירך, השיטה להחלפת ברך שדר’ בר זיו משתמש בה היא החלפת ברך בשיטה קינמטית  שמאפשרת שחזור של הברך בצורה אישית ועל ציר התנועה הטבעי של כל מנותח ובנוסף דר’ בר זיו בשתל שמחכה את מבנה הברך הטבעית.

במידה ואתם מתלבטים אך שוקלים את האפשרות לעבור ניתוח החלפת ברך, אתם מוזמנים ליצור קשר באחת מדרכי ההתקשרות הרשומות בדף צור קשר, ודר בר זיו ישמח לשתף אתכם במידע חיוני שיעזור לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.