רופא אורטופד מומחה ברכייםאנשים רבים ובעיקר מעל גיל 60 חשים כאבי ברכיים בעת טיפוס במדרגות וביצוע מטלות יום יומיות המצריכות את כיפוף הרגל. אותו כאב יכול להעיד על תופעה ניוונית דלקתית של סחוסי מפרק הברך (OSTEOARTHRITIS  OF KNEE ). ישנן מחלות דלקתיוית מסוגים שונים אך זו השכיחה והנפוצה יותר בעיקר בגיל המבוגר, למעשה זוהי מחלה ניוונית של סחוסי המפרק שיש בה גם מרכיב דלקתי. הסחוס המצפה את משטחי המפרק “מתבלה” ונעלם בהדרגתיות הסחוס שמתנוון לא יתחדש ועם הזמן העצמות  יתחככו זו בזו, בעקבות החיכוך יופיע כאב, נוקשות של הברך ומוגבלות בתנועה. רופא אורטופד מומחה ברכיים יכול להיות הפיתרון בשבילכם!

בשלב ראשון מומלץ שתפנו לרופא המטפל שלכם בקופת החולים ותארו לו את הבעיה ממנה אתם סובלים. רופא המשפחה ימליץ לכם על טיפול בהתאם לחומרת התופעות. הרופא המטפל יפנה אתכם במידת הצורך לרופא אורטופד שעובד בקופת החולים אליה אתם שייכים, הרופא האורטופד ימליץ על טיפולים שונים, חלק מהטיפולים יקלו את הכאב לתקופה מסויימת. במידה והטיפולים הרפואיים אינם מועילים והמצב מחמיר, מומלץ לפנות לרופא אורטופד מומחה ברכיים ולהתייעץ עמו באשר לפתרונות הרפואיים הקיימים בבעיות של שחיקת סחוסי ברכיים.

התייעצות רפואית וחוות דעת שנייה!

  • חשוב מאוד לפנות לאורטופד מומחה לברכיים ולהתייעץ עמו.
  • חשוב להתרשם ממומחיותו של הרופא בתחום הבעיה שלכם.
  • אם הוצע לכם פתרון ניתוחי ואתם מהססים, כדאי שתפנו לקבלת חוות דעת נוספת.
  • אם הטיפול לא עוזר ואתם עדין סובלים מומלץ שתתיעצו עם אורטופד מומחה לברכיים.
  • אם אתם סובלים מכאב, קושי ומוגבלות מתמשכת בברכיים,  מומלץ לפנות לאורטופד מומחה בתחום.
  • אם אתם סובלים זמן רב מבעיית שחיקה ניוונית במפרק הברך והטיפולים האחרים לא עזרו, זה הזמן להתייעץ עם אורטופד מנתח לגבי אפשרות של החלפת מפרק הברך.
  • פנייה לאורטופד מומחה, תציג בפניכם את תמונת המצב הרפואית שלכם, את אפשרויות הטיפול המתאים למצבכם ייעוץ עם מומחה יקל עליכם בקבלת החלטה באשר לסוג הטיפול לו אתם זקוקים.

שחיקת סחוס בברך היא בעיה ידועה וכואבת המחמירה עם השנים, פניה ל אורטופד מומחה ובעל ניסיון בתחום תמנע סבל , תקצר את תהליך ההחלמה ותבטיח שביעות רצון גבוהה מתוצאת הניתוח

ד”ר בר זיו רופא אורטופד מומחה ברכיים ידע לזהות את הבעיה, לייעץ לכם על הטיפול הרפואי המתאים , ולאמר האם אתם זקוקים לניתוח החלפת מפרק.