כל ניתוח שאינו מבוצע בידי רופא מומחה, מעלה חשש גדול יותר לסיבוך וחוסר שביעות רצון מהתוצאות. 

בכל טיפול רפואי כולל ניתוח רצוי לבחור את הרופא הטוב והמתאים ביותר לטיפול בבעיה ממנה אתם סובלים.

לפני שבוחרים ברופא המומחה חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע, מכרים או שכנים שעברו ניתוח דומה ולפנות אל רופא בעל ניסיון בניתוח מהסוג שאתם זקוקים לו.

ניסיון של רופא מנתח מבטיח גישה חדשנית, ידע, יכולת כירורגית ברמה גבוהה ודיוק בביצוע הניתוח.

אם תבחרו נכון הסיכוי שתהיו מרוצים מתוצאת הניתוח יגדל.

האם ניתוח להחלפת מפרק ברך יכול להסתבך?

כל ניתוח עלול להסתבך ולעיתים לא ניתן לצפות זאת מראש . סיבוכים עלולים להתפתח הן במהלך הניתוח והן בתקופת האשפוז. סיבוכים בניתוח יכולים להיות: דימום, פגיעה בעצב או שבר, יכולים להופיע גם תסחיף, אירוע לבבי, זהום וכו’.

היתרון של רופא מנתח עם ניסיון רב בניתוחי החלפת מפרק ירך וברך הוא היכולת להקטין את הסיכון לסיבוך בזכות המיומנות הגדולה שרכש.

אחד הדברים שעלולים להשתבש בניתוח החלפת מפרק ברך הוא איזון לא נכון של הרקמות הרכות המחזיקות את הברך. היכולת לאזן את הברך ולהגיע ליציבות טובה, טווחי תנועה טובים בכיפוף ויישור וחזרה לפעילות מלאה, תלוי גם בניסיון הניתוחי ובמיומנות של הרופא המנתח.

מחקרים הראו כי רופאים מנתחים בעלי ניסיון רב השיגו תוצאות טובות יותר בניתוחי החלפת מפרק ושביעות רצון גבוהה יותר של המנותחים.

 כאשר פונים למומחה יש סיכוי טוב יותר שהוא ידע להתמודד נכון עם מצבים שונים ולצאת מהם עם התוצאות הטובות ביותר לחולה.

מהם הסיבוכים בניתוח החלפת מפרק ירך?

כאשר מדברים על ניתוח החלפת מפרק ירך צריך לזכור שישנם סיבוכים נדירים שכוללים: פגיעה בכלי דם, פגישה בעצב, פריקה (ראש הירך יוצא ממקומו באגן)  זהום, אי שיויון באורך הרגליים. מה שנדרש מהרופא בניתוחים הללו, זה הרבה מאוד ניסיון וגישה ניתוחית שעשויה לחסוך מהמנותחים חלק מהסיבוכים . בגישה הקדמית הסיכוי לסיבוך כמו פריקה או אי שויון באורך הרגליים יורד באופן משמעותי בהשוואה לשיטות אחרות.

ניתוחי החלפת מפרקים בגישה הקדמית, מבטיחים זמן שיקום קצר יותר, פחות כאבים ואף פחות סיכון לפריקה לאחר הניתוח

אורטופד

ד”ר ירון בר זיו-  אורטופד מומחה לניתוחי החלפת מפרקים!

ד”ר ירון בר זיו הנו סגן מנהל מחלקה אורטופדית א’ בבית חולים אסף הרופא ומנהל היחידה להחלפת מפרקים. אורטופד מומחה להחלפת  מפרק ברך והחלפת מפרק ירך. ד”ר בר זיו מלמד רופאים מנתחים מחו”ל  את הגישה הקדמית לניתוח החלפת מפרק ירך ומעביר קורסים בבתי חולים באירופה של ניתוחים חוזרים להחלפת מפרק ברך, הנחשבים לניתוחים מורכבים ומסובכים הדורשים ידע רב, מיומנות והבנה מעמיקה של מפרק הברך.

לד”ר בר זיו ניסיון רב בתחום החלפות המפרקים והוא מנתח עשרות ניתוחי החלפות מפרקים בחודש ומאות ניתוחים מוצלחים מבוצעים על ידו כל שנה

צוות המרפאה כולל מתאמות הניתוחים, האחות והרופא מלוים את המנותחים לווי צמוד לאורך כל תקופת ההחלמה ועונים על כל שאלה או בעיה בזמן אמת.

אם אתם סובלים מבעיה במפרק הירך או הברך, נשמח לראותכם בפגישת ייעוץ במרפאתנו!