מהי הסמכתו של אורטופד

רבים מאתנו סובלים מכאבי שרירים או מפרקים אשר מקשים עלינו בפעילויות יומיומיות. אמנם הכאב מתבטא באופן אינדיבידואלי אצל כל אחד ואחת, אך כולם יאשרו כי המדובר בכאבים לא פשוטים אשר ללא טיפול נכון ומקצועי עלולים להשפיע על התפקוד הבסיסי.

אז לפני שנעמיק ב- מהי הסמכתו של האורטופד, ננסה להבין מעט מהו בכלל תחום האורטופדיה.

אורטופדיה – תחום רפואי אשר עוסק בליקויים, מחלות, פגיעות, פציעות וטראומה הנגרמת למערכת העצמות והשרירים בגוף האדם. כך למשל, ניתן לראות כ אורטופד מתעסק בשברים או נקעים באזורים שונים בגוף, זיהומים ודלקות של העצמות והשרירים ועוד.

כמו כן, המדובר בתחום הנוגע גם לבעיות יציבה, הליכה, עמידה ומציע פתרונות שונים ומגוונים שאינם בהכרח נטילת כדורים או שימוש בחומרים כימיים.

לאור החשיבות הרבה של תחום האורטופדיה בענף הרפואה, הסמכתו של האורטופד הינה ארוכה ומעמיקה.

אורטופד עובר מסלול הכשרה ארוך וייחודי כך שתחילה הוא לומד 6 שנים לימודי רפואה כלליים וממשיך להתמחות נוספת הנמשכת 6 שנים בתחום האורטופדיה בדגש על כירורגיה אורטופדית, מערכת העצבים, ניתוחי כף רגל וקרסול וטיפולי עמוד שדרה.

אשר על כן, ברור כעת כי הסמכתו הייחודית של האורטופד למעשה מכשירה אותו לטיפול ייעודי בבעיות אורתופדיה שונות.

לאורטופד יש את הידע והניסיון לאבחן את מקור הכאב ולזהות האם מדובר במחלה או דלקת

הדורשת טיפול מסוים או שמא מדובר בבעיה אורטופדית אותה ניתן לפתור על ידי שימוש באביזרים אורתופדיים שונים . כך למשל, יכול האורטופד להתאים למטופל סדים, מדרסים, מגן ברך, ועוד מגוון אביזרים ייעודים.

במקרים מסוימים , יש צורך בניתוח החלפת מפרקים או החלפת ברך על מנת להחזיר למטופל את איכות החיים והעצמאות המיוחלת. כמו  כן במקרים מסוימים ישנה אפשרות לטפל בעזרת תכשירים רפואיים.

אם גם אתם סובלים מכאבים בעצמות והשרירים ומעוניינים להשיב לעצמכם איכות חיים טובה אל תוותרו על פגישת ייעוץ עם אורטופד מוסמך בתחום אשר ביחד איתכם יוכל לאבחון בדיוק רב את מקור הבעיה ולהתאים פתרון מוצלח. אורטופד ינסה לאבחן מעין נובעת הבעיה ומה יהיה הפתרון המוצלח ביותר.

התייעצות מוקדמת עם אורטופד כמו ד”ר ירון בר זיו וקבלת חוות דעת מקצועית ופתרון רפואי המותאם אישית למצבכם יכולה במידה רבה לצמצם את הנזק העתידי ולאפשר לעצמכם ליהנות מאריכות ימים ללא כאבים.

ראו עוד: שחיקת סחוס ברך | החלפת מפרק ברך

השארת תגובה