5 סיבות למה הקרסול נפוח

ידע הוא כוח וזהו משהו שכדאי לכם להפנים ולזכור. זה נכון כאשר אנחנו מדברים על הקריירה שלכם, על גידול הילדים, וגם כאשר אנחנו מדברים על בעיות רפואיות.

אם תבינו את הסיבות לבעיה הרפואית שלכם תוכלו לטפל בה בצורה הרבה יותר טובה וזה נכון גם כאשר אנחנו מדברים על קרסול נפוח ולכן הבאנו בפניכם 5 סיבות למה הקרסול נפוח.

כמובן שבכל מקרה אם אתם סובלים מקרסול נפוח כדאי לכם לפנות אל רופא אשר יבחן את הבעיה לעומק וימליץ לכם על פתרון, לדוגמא ד”ר ירון בר זיו.

בר זיו 5 סיבות למה הקרסול נפוח

1 בגלל פציעה שעברתם

רוצים לדעת איך לטפל בשחיקה של סחוסי הברך והירך? אין ספק כי הסיבה הנפוצה ביותר שבגינה יש קרסול נפוח זה פציעה. זה יכול לקרות בעת משחק כדורסל או כדורגל או בגלל ריצה. בכל מקרה הדרך הטובה ביותר בשביל לטפל בקרסול כזה היא לפנות אל פיזיותרפיסט אשר ידרך אתכם כיצד לנהוג בפציעה.

2 הצטברות נוזלים

פעמים רבות כאשר יש לכם קרסול נפוח הסיבה תהיה בגלל הצטברות נוזלים. גם כאן לא צריך לקבל החלטות לבד ולנסות לפתור את הבעיה לבד אלא כדאי לפנות אל גורם רפואי אשר ידריך אתכם כיצד לנהוג ומה לעשות.

בעיה זו בולטת במיוחד בחלקן התחתון של הרגליים בשל כוח המשיכה. אם יש הצטברות של נוזלים, כשלוחצים בחוזקה בעזרת האגודל על האזור הנפוח הוא נלחץ ונוצר שקע שנותר כך למשך מספר רגעים.

3 קריש דם בווריד

ורידים שניזוקו מקשים לפעמים עם הזמן על חזרת הדם ללב במהירות מספקת. מצב זה מגביר את הלחץ בכלי הדם הקטנים ביותר (נימים) וגורם למעבר נוזלים אל תוך הרקמות ולנפיחות ברגל.

מצב זה נקרא התרחבות של הוורידים השטחיים (דליות ברגליים), אך הבעיה יכולה להתרחש גם בוורידים גדולים ועמוקים יותר או בנימים.

אם רק רגל אחת מתנפחת במהירות, ייתכן שמדובר בקריש דם בוורידויש צורך להיוועץ ברופא. פקקת ורידים בדרך כלל גורמת לכאבים ואדמומיות, זה בדרך כלל קורה לאנשים יותר מבוגרים אך ממש לא רק להם וזוהי בעיה אשר מחייבת פתרון וזאת עקב העובדה כי במקרים מסוימים היא יכולה לגרום לכאבים חזקים.

4 אי ספיקת לב

עליכם לדעת כי ישנם מקרים בהם קרסול נפוח יכול להעיד על אי ספיקת לב וזהו משהו שגם כן יש לקחת בחשבון.

כאן המקום לציין כי זוהי סיבה נוספת ומצוינת מדוע כל כך כדאי לפנות אל רופא אשר יבחן את מצבכם וימליץ על דרך הטיפול הטובה ביותר.

5 בעיה בכליות או בכבד

בעיה בכליות עלולה לגרום נפיחות בקרסוליים, אך מצב זה נדיר יותר. במקרה של מחלת כבד חמורה, אצירת נוזלים נפוצה מאוד.

נוזלים אלו נוטים להצטבר בעיקר בבטן ופעמים רבות גם ברגליים.

יש להזכיר כי בעיה בכליות או בכבד יכולה לגרום גם כן לקרסול נפוח אך אלו הם מקרים נדירים יותר והרבה פחות נפוצים משאר המקרים שתיארנו למעלה ובכל זאת כדאי להכיר את הסיבה הזאת גם כן.

למאמרים נוספים לחצו כאן >>

השארת תגובה