מה הגורמים לכאבי ברכיים?

רבים מאיתנו לקוחים כמובן מאליו את חופש התנועה, הקלילות והעצמאות שבתזוזה ממקום למקום, ללא כאבים וללא מגבלות. רק מי שסובל או סבל בעבר מכאבי ברכיים מכיר את התחושה הקשה של כאבים בלתי פוסקים המגבילים אותנו כמעט בכל הפעולות היומיומיות והופכים את החיים לקצת יותר קשים.

אם גם אתכם מעניין לדעת מה הגורמים לכאבי ברכיים – אז כדאי שתמשיכו לקרוא.

הגורמים לכאבי ברכיים הינם רבים ושונים – החל מחבלה, תאונה או נפילה אשר פגעו בברך ועד דלקות וזיהומים במפרק הברך, וכדי לדעת מה הגורמים לכאבי ברכיים צריך להבין את מבנה הברך.

הברך הינה למעשה החיבור בין עצם הירך לעצם השוק אשר בחלקה הקדמי נמצאת עצם נוספת הנקראת פיקת הברך. בברך יש כמה רצועות וגידים אשר מייצבים את הברך ומאפשרים לה את התנועתיות החופשית.

בין הגורמים הבולטים לכאבי ברכיים ניתן לראות:

פריקת פיקת הברך עקב התרופפות הגידים באזור. במצב זה הפיקה מחליקה ממקומה מה שמוביל לכאבים. דומה לכך הינו מצב בו חלק מהעצם או מהסחוס שבברך מתנתקים בעקבות חבלה או שחיקה מה שגורם למצב בו לא ניתן ליישר את הברך.

קרע של אחת מהרצועות כדוגמת קרע של המיניסקוס אשר נפוץ בעיקר אצל שחקני כדורגל הסופגים חבלות ישירות באזור הגפיים התחתונות.

בנוסף, דלקת באזור הברך גורמת לכאבי ברכיים מה שמחייב טיפול ייחודי במצב.

בין כאבי הברכיים השכיחים ביותר מתרחשת אצל ילדים ונערים כאשר הברך גדלה.

ישנם מצבים בהם מתרחשת פגיעה באיברים הסמוכים לברך לדוגמה פגיעה במפרק הקרסול או מפרק הירך אשר מקרינים לאזור הברך.

כפי שהבנו הגורמים לכאבי ברכיים הינם רבים ומשתנים מאדם לאדם ובהתאם גם התסמינים. אצל אחד הכאב פנימי באזור קדמת הברך ואצל האחר תופיע אדמומיות או נפיחות ולעיתים הגבלה של התנועה. אשר על כן, אבחון נכון ומדויק של הגורם לכאבי הברכיים יאפשר התאמת טיפול וחזרה לשגרת החיים.

אורטופד מקצועי בעל ידע עשיר וניסיון מוכח בתחום יוכל לאבחן באופן מקצועי את הגורם לכאבי הברכיים ולהתאים לכם את הטיפול הטוב ביותר.

אז אל תזלזלו ותחשבו שזה יעבור לבד – אם לא מטפלים בכאבי ברכיים ברגע שהם מופיעים אנו למעשה עלולים להחמיר את המצב ולהגיע לנקודת האל חזור! תפנו לאורטופד מיומן ותרגישו חבל על הזמן.

ראו עוד: שחיקת סחוס ברך | החלפת מפרק ברך

השארת תגובה