רבים מאיתנו לקוחים כמובן מאליו את חופש התנועה, הקלילות והעצמאות שביכולת התזוזה ממקום למקום, ללא כאבים וללא מגבלות. רק מי שסובל או סבל בעבר מכאבי ברכיים מכיר את התחושה הקשה של כאבים בלתי פוסקים המגבילים אותנו כמעט בכל הפעולות היומיומיות והופכים את החיים לקצת יותר מורכבים.

אם גם אתכם מעניין לדעת מה הגורמים לכאבי ברכיים – אז כדאי שתמשיכו לקרוא.

הגורמים לכאבי ברכיים הינם רבים ומגוונים – החל מחבלה, תאונה או נפילה אשר פגעו בברך ועד דלקות וזיהומים במפרק הברך, כדי לדעת מהם הגורמים לכאבי ברכיים צריך להבין את מבנה הברך.

הברך הינה למעשה המפרק המחבר בין עצם הירך לעצם השוק אשר בחלקה הקדמי נמצאת עצם נוספת הנקראת פיקת הברך. בברך יש מספר רצועות וגידים אשר מייצבים אותה ומאפשרים לה את התנועתיות החופשית.

בין הגורמים הבולטים לכאבי ברכיים ניתן לראות:

פריקת פיקת הברך עקב התרופפות הגידים באזור. במצב זה הפיקה מחליקה ממקומה דבר המוביל לכאבים והגבלה בתנועתיות. דומה לכך הינו מצב בו חלק מהעצם או מהסחוס שבברך מתנתקים בעקבות חבלה או שחיקה דבר הגורם לכאב והגבלה ביישור הברך.

קרע של אחת מהרצועות הצולבות או הסהרון (מניסקוס) אשר נפוץ בעיקר אצל צעירים וגם אצל שחקני כדורגל הסופגים חבלות ישירות באזור הגפיים התחתונות.

דלקות מקומיות, דלקות פרקים ומחלות שחיקת סחוסים שאופייניות בעיקר באנשים מבוגרים וגורמים לכאבי ברכיים שמחייבים טיפול.

קיימים גם “כאבי גדילה” הנפוצים בגילאים צעירים בתקופה בה הברך גדלה ומתפתחת.

ישנם מצבים בהם מתרחשת פגיעה באיברים הסמוכים לברך לדוגמה פגיעה במפרק הקרסול או מפרק הירך אשר מקרינים לאזור הברך.

כפי שהבנו הגורמים לתופעת כאבי ברכיים הינם רבים ומשתנים מאדם לאדם ובהתאם גם התסמינים. אצל אחד הכאב פנימי באזור קדמת הברך ואצל האחר תופיע אדמומיות או נפיחות ולעיתים הגבלה בתנועה. אשר על כן, אבחון נכון ומדויק של הגורם לכאבי הברכיים יאפשר התאמת טיפול וחזרה לשגרת החיים.

אורטופד מקצועי בעל ידע עשיר וניסיון מוכח בתחום יוכל לאבחן באופן מקצועי את הגורם לכאבי הברכיים ולהתאים לכם את הטיפול הטוב ביותר.

ראו עוד: החלפת מפרק ברך | ד”ר ירון בר זיו | החלפת מפרק ירך | מומחה ברכיים | אורטופד | החלפת מפרק ירך גישה קדמית

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *